Basic Bitch Starter Pack aneb dnešní kopretinky

Být holka je prostě težký. Jo, já vím, že my holky jsme zlý. A závistivý. A že rády pomlouváme, porovnáváme se a milujeme být středem pozornosti. A taky vím, že bychom měly místo vzájemné nenávisti mezi sebou šířit lásku lesbian a vzájemný respekt. Ale občas je fajn udělat si z druhých ze sebe srandu. 

K napsání tohohle článku mě tak trochu omylem inspiroval dvouminutový pobyt u zrcadla s dvěma blondýnkama (oběma odbarvenýma) a vyslechnutí jejich rozhovoru o tom, s kým se na minulé párty vyspaly. Já vím, že cizí hovory se poslouchat nemají, ale na druhou stranu mě se taky nikdo neptal, jestli to s nimi chci absolvovat a jakou psychickou újmu mi to způsobí!

Naše imaginární představitelka pro tenhle článek je přesný prototyp dnešních těchto holek. Říkejme jí třeba Alenka. A kdo chce být jako Alenka (nebo mít holku jako Alenka), tj. ta nejvíc holka v topu, přináším podrobný popis všech potřebných kroků k tomu, jako toho dosáhnout:

# Jablíčko, kámo

První a zároveň nejdůležitější věc, je mít co největší iPhone, nejen proto, že se ti nikam nevejde, a protože stojí tvoje rodiče nebo tvého přítele nejvíc peněz, ale protože se na něm dělají luxusní selfiečka. A samozřejmě jedině v rose gold, protože jiný barvy, jako sorry, ale to fakt nechceš. Mobil je potřeba obměňovat minimálně jednou ročně, ideálně dvakrát. Zkus ho třeba utopit nebo hodit na dlažbu, to prý pomáhá.

Navíc, když konečně přemluvíš přítele našetříš peníze a koupíš si MacBook, protože ho Sára, Tereza a Monika mají taky, a hlavně proto, že ho potřebuješ k učení a práci, žejo, minimálně měsíc s ním prosím zahlcuj svůj Instagram. Potom pozvolna přejdi na trochu méně nenápadně stylizované fotky, jako třeba snídám a misku vloček mám čirou náhodou vedle něj. Nebo jedu v autě, mám čirou náhodou MacBook na klíně a zároveň stíhám řídit

Výsledek obrázku pro iphone selfie mem

# My name is Alenka

Angličtinu využíváš denně, zejména, když mluvíš se svými vrstevníky a hodnotíš dnešní YouTube scénu jako cancer, jsi celá vyhajpovaná a tamhleta holka je prostě největší bitch, protože tě jednou hrozně vyhejtovala a tenhle bomber je prostě nejvíc v topu a cute. Česky už dneska stejně nikdo nemluví. Myslím, že tu znalost angličtiny jednou ocení, hlavně v práci. 

# Eyebrows on fleek

Která holka dneska nekonturuje obličej, jako by nebyla (a vůbec to neříkám proto, že jím závidím, protože jsem blbá a nikdy jsem se to z těch videí nedokázala naučit, ha). Pořádná vrstva makeupu udělá z každé ošklivky krásku. A co zůstává jako number one je obočí. OBOČÍ. Dobře, tohle je jedno z mála plus, protože ty vytrhaný hrůzy à la dvě špagetky nad očima, to byl fakt děs. Potom ještě pudr, nalepovací řasy, rtěnku a přirozeně vypadají vzhled je na světě.   Výsledek obrázku pro makeup meme

# Fashionista

Alenka miluje oblečení a sleduje nejpopulárnější módní blogerky, protože jedině tak prostě víš, co nosit. Doporučuji bílý najkéry, Calvin Klein podprsenku, černý džíny s roztrhanýma kolenama, koženej křivák a New Eru. To prostě nikdo jinej nemá.   

neweara

# Justine, miluju tě!!!

Každá správná Alenka miluje Justina. A má svého Justina. A taky Bena, když je z Česka nebo Afriky. A Shawna Mendeze. A prostě kohokoli, kdo je trochu sexy a zrovna trochu v kurzu. 

# Money, money, money

Některý moje spolužačky na základce říkaly, že doufají, že si jednou najdou bohatýho přítele a že nebudou muset už nikdy nic dělat. No a mně předpovídali, že si najdu nudnýho brejlatýho intoše (a já byla v té době přece taková kráska!!!). No, nevyšlo ani jedno, díkybohu. Ale já jsme naivní, a věřím, že ty holky jsou s těmi boháči čistě z lásky, a kdyby náhodou přišli o všechny ty miliony, tak by je milovaly pořád stejně. Ty miliony chlapy.

# Jdi s každým

Na co mít kluka, když jich můžeš mít hned deset? Nebo dvacet? A ještě líp, když to stihneš všechno během jednoho roku! A pak to můžeš vyprávět své kamarádce, třeba na diskotéce na záchodech, kde se inspiruji to poslouchám já. Každej správnej chlap totiž jistě ocení holku, co má hromadu nemocí zkušeností. 

# Princezna, vole

Slovník má každá správná Alenka zcela vytříbený, nepoužívá výrazy jako sofistikovaný, interesantní či snad pejorativní, protože takhle mluví už jenom naše babičky. My si zcela vystačíme s rozsahem tak stovky jednodušších slov, protože víc není potřeba. A když náhodou nevíme, autokorekt napoví. A navíc, není nic krásnějšího, než když na vás něžná slečna v šatech a podpatcích vychrlí: “Vole, chcípni ty zkurvená pí*o.” Líbezné.

# Bikini Fitness

Biceps? Plank? Nevím, co to je, ale vím, že když vystrčím pánev, tak moje nohy na zrcadlové selfie z fitka vypadají o dost hubenější. A taky, že když si vezmu pidi podpresenku a kraťásky, z kterých mi leze zadek, tak se budou všichni v posilovně otáčet. Crop top, legíny, najky a sluchátka. Nic víc nepotřebuješ, vlastně ani cvičit. Stačí se jen vyfotit a jít. Win-win.

Výsledek obrázku pro gym selfie meme

# Let me take a selfie

Focení je základ. Fotit prostě musíš, a to vždy, všude a hlavně všechno. Od toho, že si se probudila, přes každé jídlo, které sníš, déšť, bouřku, sníh, sluníčko, bazén, nové oblečení, staré oblečení, posilovnu, progress, kytky, rande, nový makeup, kamarády, přítele, cestu autobusem nebo třeba svoje nohy. Úplně jinou hodnotu potom mají fotky z kaváren s gluten free cheesecakem, mocha chai latté a MacBookem (joo, má tolik využití!!), aby všichni věděli, jak vytížená jsi. Pokud chceš lidi oslovit opravdu zajímavým obsahem, pak doporučuji fotky různých částí těla, ideálně s minimem oblečení. Ty mívají nejlepší ohlas a vzbuzují popularitu (zejména u dalších slečen).  

Navíc platí, že co člověk nesdílí, jako by neprožil. Úplně nejlepší je nahrávat každý koncert na Insta Stories a vlastně z toho vůbec nic nemít. Protože daleko lepší je nasrat lidi, že ty někde jsi, zatímco oni sedí doma.

A co je ještě víc než focení? Hasthtagy, přece!!! Mezi ty nejvíc top frčící hashtagy patří rozhodně #roztomilouš, #girl nebo #like4like, z popisků potom něco ve stylu, bože jsem tak tlustá a ošklivá nebo duchaplný citát pod fotkou nějakého méně duchapřítomného zadku. A co se Snapchatu týče, hlavně nezapomenout na psí filtr!!!

Související obrázek

# Vždycky na dosah

Messenger je tvoje druhá ruka. Pokud neodpovíš do 2 minut, začínáš chytat lehké křeče do prstů a nervózně poklepávat nohou. Když by na tebe snad náhodou někdo zkoušel mluvit v reálu, prostě ho ignoruj a vytáhni mobil. 

# Fuck School, I Wanna Be Cool

Já taky neměla školu ráda. Nebo ten barák jo, občas i ty lidi v něm. Ale to učení – vopruz. Ale zase jsem hrozně ráda četla, psala nebo poslouchala všechno v angličtině.

Ale když je ti třináct, víš už přesně, že matiku, biologii a vlastně ani češtinu nikdy potřebovat nebudeš. V dnešní době ti totiž stačí vědět, kolik má Fallenka odběratelů, kdy bude další YouTubering a jak nahrát nové video na Musically. A vlastně ani k tomu angličtinu nepotřebuješ, stačí se jenom usmívat a sem tam se trefit do nějakého slova.

# Tattoo

Tetování je láska. Jakmile jednou začneš, už nebudeš chtít přestat (myslím, že o kokainu to říkají taky…). Ideální čas na první je nejpozději v patnácti, protože tou dobou už si přece vyzrálá a víš přesně, co od života chceš. Mezi nejoriginálnější místa rozhodně patří zápěstí, krk nebo kotník. A jaké tetování zvolit? To je jedno, hlavně, když to bude v latině, aby tomu nikdo nerozuměl. Ani ty. Stultus populus!

Výsledek obrázku pro no ragrets

No a pak jsou tu holky jako já, co jsou z toho všeho chuděry trochu schizofrenní, a vlastně nevědí, na kterou stranu se přidat. A tak se dokážou 2,5 hodiny (joo, fakt tak dlouho) oblékat na party a pak další den vyjít ven jen v kraťasech, drdolu a bez makeup.

Jsme zkrátka kopretinky. Budoucí generace youtuberek, blogerek a zkrachovalých bikini fitness (a děvek)🌸

A možná jste na závěr čekali poznámku o tom, že jsem vlastně úplně stejná. Ale mě se to samozřejmě vůbec netýká, já jsem úplně jiná. Nemám totiž ten iPhone, vole!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *