Každej den máš šanci něco změnit – #challengeyourself

     Posledních několik týdnů se mi dost často stává, že všechno tak nějak odkládám až na někdy. Na zítra, na příští týden, na příští rok, po státnicích. A (zcela výjimečně) nemám teď na mysli prokrastinaci, že se mi něco dělat nechce. Ale spíš, že se bojím. Že se bojím, že selžu, že to nezvládnu. Třeba dneska ráno jsem se vzbudila se strašnou chutí si zacvičit a když jsem na sebe hodila svůj sexy cvičební úbor (rozuměj XXL tričko po bráchovi a kraťasy) a po dvou hodinách konečně našla video, který se mi líbí, tak jsem po asi 20 vteřinách russian twists zůstala sedět a skoro jsem se rozbrečela. Došlo mi, jak hrozná troska jsem, jak jsem o vše, co jsem kdy dokázala nebo uměla (jako ono toho moc nebylo, bohužel…) přišla, a že ten pitomej provaz stejně nikdy neudělám, protože mně to prostě není osudem souzený. A že už na tu blbou hrazdu se taky nevytáhnu jako dřív. A že bych hrozně chtěla jít ven běhat, ale asi bych neměla, protože stejně nic neuběhnu, a protože jsem tlustá a bude se na mně všechno třepat.

     A čím víc jsem o tom přemýšlela, došla jsem k závěru, že strašně moc věcí vzdávám předem ze strachu, že je nezvládnu. Že selžu, že je neumím. A jasně, že selžu. A hned poprvé. Nikdo se nic nenaučil bez toho, aniž by se mu jedna věc stokrát nepovedla, ale tím, že jí opakoval pořád dokola se mu po stoprvní povedla. A já jsem zhroucená z toho, že po čtyřech letech konstantního přejídání a téměř nicnedělání se ráno neprobudím a neuběhnu půlmaraton, prostě jen tak, nebo že si neobléknu kraťasy velikost S, prostě jen tak. Prostě jen tak.

     Chtěla bych vám tímto článkem říct, abyste zkusili každý den udělat něco, čím tak trochu vyzvete sami sebe. Dostat se z té komfortní zóny, jak se dneska s oblibou říká. Zkuste něco, co vás láká, ale zároveň se bojíte toho, že to nezvládnete. A však taky nejspíš nezvládnete, ne hned na poprvý. Ale napodruhý už budete vědět jak na to, napotřetí už budete mít daleko lepší výsledky a na po xtý už se vám to prostě podaří. Bojíte se, že nic neuběhnete? Fajn, tak si dejte za cíl dneska večer uběhnout kilák a půl a fakt jděte a dejte ho.

     Nedávejte si mega cíle, jako uběhnout ten maraton. Ale dejte si cíl na každý den, co chcete zkusit, udělat, překonat. A samozřejmě, hlavním tématem tohohle blogu je vztah k našemu vlastnímu tělu, to, jak vypadáme a poruchy příjmu potravy, ale ty challenge mohou být každý den úplně z jiných oblastí vašeho života. Zkuste to, zkuste každý den udělat něco jinak.

Výsledek obrázku pro challenge yourself meme

Udělejte si na každou svou challenge nějako vzpomínku – fotku, vstupenku, blogpost, prostě něco, co vám bude vždycky připomínat, že ty malé krůčky jsou to nejdůležitější a to, co vás posouvá dál.

A jako důkaz, že Anča pro jednou jenom prázdně neplkala (jak v mém případě bývá zvykem), tady máte důkaz, že to jde, a i já se odpoledne překonala.

#mstchallengeyourself

18051761_1510328832324375_1233083864_n

 

Další příspěvky

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *