PÁR SLOV NA ÚVOD aneb proč #milujusvojetelo

     Vítej na stránkách milujusvojetelo.cz!

     Předpokládám, že si na stránky narazila při hledání informací nebo pomoci s poruchami příjmu potravy. Pokud se s nimi sama/ sám potýkáš, pak je tato stránka určená právě tobě.

     Nejdůležitější a zároveň nejobtížnější bývá přiznat si, že máš s jídlem problém. Pokud ty sám/ sama nechceš něco změnit, je to nesmírně obtížný, a s největší pravděpodobností také nemožný způsob, jak PPP překonat. Vím, o čem mluvím. Mně samotné trvalo několik let si uvědomit, že tak jako do teď žít už nechci a z větší části mě k tomu přiměly hlavně zdravotní důvody. Člověk si často své chyby uvědomí, až když je příliš pozdě. Pokud ale víš, že máš s jídlem problém a chceš zpátky svůj život, věř, že nic není nemožné.

        Kdo dnes nezapochyboval o tom, jak vypadá? Která slečna si ve zkušební kabince neposteskla, že je tlustá a který mladík nezatoužil po větších svalech? V dnešní době je až příliš snadné ztratit rovnováhu mezi tím, co sami chceme a tím, co nám diktuje společnost. Všude okolo sebe vidíme dokonalé krásky s vypracovaným tělem, které den co den sdílejí dokonale vystajlovanou ovesnou kaši a selfíčko z posilovny. Kdo nemá six pack, jako by nebyl.

      Tato stránka vznikla na podporu všech žen a mužů, kteří se vydali na dlouhý, krutý a nelítostný boj s nejistým výsledkem proti PPP (poruchám příjmu potravy). loveya

     Nejsem psycholožka ani lékař. Jsem dvaadvacetiletá slečna, která se už od 16 nedokáže normálně najíst a střídavě si prošla hladověním, zvracením a hlavně záchvatovitým přejídáním. Dlouho jsem si myslela, že za mě problém někdo vyřeší – rodiče, přítel, psycholog. Můžou vám pomoct, říct vám, co je správné, ukázat vám cestu, kterou se vydat a podporovat vás. Hlavní díl práce je ale na vás. Na vás je to nevzdat, když se vám nedaří, nevyzvracet večeři jenom proto, že byla neplánovaná a necvičit tři hodiny proto, že si připadáte tlustí. Dlouho jsem se litovala kvůli svému problému, než jsem si uvědomila, že to není něco, co bych nemohla změnit. Ať už chcete přibrat, zhubnou nebo nalézt rovnováhu mezi pohybem, jídlem a životem, všechno je jen na vás.

     Najdete zde články o tom, co v boji pomáhá (z vlastní zkušenosti či na základě vaší zkušenosti), jak se smířit se svou zdravou váhou a jak se na ní dostat.

     Cílem není “jen” překonat anorexii, bulimii nebo záchvatovité přejídání, ale vypěstovat si lásku sama k sobě, naučit se milovat svoje tělo i s jeho nedostatky. Pochopit, že jídlo není nepřítel, a že když se budete ke svému tělu chovat tak, jak si zaslouží, bohatě vám to vrátí. Budete překonávat svoje možnosti každý den.

     Každá máme svůj vlastní příběh, přesto ale máme něco společné – nenávist samu k sobě, odpor a začarovaný kruh, který je těžké prolomit. Je to o tom stokrát to pokazit, spadnou znovu a znovu na dno a přesto v sobě najít sílu a po stoprvní to zkusit znovu. Jinak a lépe.

     Smyslem tohoto blogu je vytvořit komunitu, místo, kde víte, že váš problém někdo chápe a že v tom nejste samy. Zároveň můžete pomoc lidem s podobnými problémy.

Komu je blog určen?

  • všem slečnám, které s PPP bojují
  • rodičům nemocných dcer
  • otcům, bratrům a partnerům slečen, pro které bývá nejtěžší pochopit, co se s jejich dcerami/ sestrami/ přítelkyněmi děje
  • přátelům, kteří mají vedle sebe někoho, kdo se s PPP potýká
  • všem, kteří se chtějí o PPP něco dozvědět nebo někomu pomoc

hasaaag

Líbí se ti milujusvojetelo.cz? Sleduj nás i na instagramu nebo facebooku.
Máš dotaz? Můžeš mě kontaktovat zde.

Další příspěvky

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *